Proč jsme se do toho pustili…

Protože správně ulovená a opracovaná zvěřina je vynikající přírodní produkt, který má velmi široké využití.

Zvěřinové maso je jedním z nejpřirozenějších pokrmů, jež je konzumován po staletí. Ve většině evropských zemí se zvěřina používá celoročně a její obliba stále stoupá. Proto také většina naší české zvěřiny putuje za hranice. Proto jsme postavili vlastní zpracovnu a nabízíme českým restauracím prvotřídní kvalitu.

Také v Česku obliba zvěřiny stoupá. Protože věříme, že v restauraci si má člověk pochutnat, začali jsme restaurace, kde si pochutnáte na výborné české zvěřině, certifikovat.

Zvěřinové maso je mimořádně zdravé

Co může být lepší a zdravější než maso volně žijící zvěře, která celý svůj život tráví v lese? Zvěř konzumuje převážně rostlinnou potravu a nepřijímá uměle připravovaná krmiva. Navíc má dostatek pohybu.

Složením je zvěřina dieteticky hodnotná a chuťově vynikající potravina, která je vhodná nejenom pro moderní gastronomii. Navíc Vám pod značkou Petron nabízíme původní tuzemskou potravinu pocházející výlučně z českých lesů.

Složení zvěřinového masa je velmi příznivé pro lidský organismus. Maso z divoké zvěře obsahuje jemnější svalová vlákna než maso jatečních zvířat, navíc zde můžeme nalézt i nižší podíl vaziva, což jsou faktory, které mají pozitivní vliv na stravitelnost masa. Zvěřina má navíc nízký podíl tuku, jehož složení je navíc příznivé, protože obsahuje méně cholesterolu. Naopak vyšší obsah vysoce hodnotných bílkovin je jistě plusem. V mase nalezneme vysoký podíl esenciálních aminokyselin, které si tělo není schopné samo vytvořit. I vyšší podíl nenasycených mastných kyselin, jako jsou Omega-3 a Omega-6 má pozitivní vliv na lidskou nervovou soustavu a oběhový systém.

Pouze kvalitní zvěřina!

Vzhledem ke vzrůstající poptávce po zvěřinovém mase jsme v Kralupech nad Vltavou vybudovali vlastní zpracovnu ulovené zvěře. Pečlivě si vybíráme ulovené kusy a v našem moderním závodě je za přísných hygienických podmínek zpracováváme. Každý přijatý kus prochází několikanásobnou kontrolou. Dvakrát zvěř prohlíží úřední veterinární lékař a vzorky masa prochází laboratorními testy.